Категорії
Культура Події

Запрошуємо до участі в міжнародному культурно-соціальному проєкті “Таємниці України для тебе”

Багато хто каже, що хоче чкурнути за кордон, мріє побачити Ейфелову вежу чи Єгипетські піраміди. А хто знає, що в українському містечку Рахів географічний центр Європи? Чи навіть те, що найдовший музичний інструмент – це українська трембіта. А наша українська кухня для більшості – це борщ і вареники, хоча насправді вона дуже різноманітна, мультикультурна і насичена.

В Україні продовжує реалізовутися міжнародний культурно-соціальний проєкт “Таємниці України для тебе”, метою якого є залучення громад до створення єдиної бази видів народних ремесел (особливості, історія походження, покрокова інструкція виготовлення), зібрання рецептів автентичної української кухні (історія походження страв та рецепти їх приготування), популяризація історичних, природних та культурних об’єктів з різних регіонів України (легенди, історія створення сіл\ міст, цікаві розповіді про історичні та культурні пам’ятки).

В рамках реалізації проєкту буде створена перша унікальна книга, яка складатиметься із трьох розділів:

І розділ – Таємниці міст та сіл України (легенди, історія створення сіл/міст, цікаві розповіді про  культурні та історичні пам’ятки);

Loading...

ІІ розділ – Таємниці  народних ремесел  України (види ремесел, особливості, історія походження, покрокова інструкція виготовлення);

ІІІ розділ – Таємниці української традиційної та автентичної кухні (історія походження страв та рецепти їх приготування).

Книга створюватиметься у майстернях Центру української культури у м.Таллінн (Естонія): зшиватиметься  із саморобного (черпаного) паперу, який може зберігатись більше 1000 років, також на сторінках Книги можна буде побачити та доторкнутись до взірців деяких робіт народних ремесл. Унікальні примірники книги будуть подаровані в Національну бібліотеку України ім.Вернадського, Національну бібліотеку Ватикану, Королівську бібліотеку Великої Британії, Олександрівську бібліотеку, бібліотеку Конгресу США. Друковані примірники презентуватимуть в усіх обласних центрах України та подарують їх в обласні бібліотеки, загальноосвітні школи, дипломатичні місії і українській діаспорі за кордоном.

Loading...

         Зі зразків ремісничих витворів, моделей одягу, картин буде створена інтерактивна виставкова експозиція з подальшою презентацією в різних дипломатичних установах за кордоном. Під час пандемії коронавірусу в Україні активно розвинувся внутрішній туризм, який дав можливість більше дізнатися про чудові місця. В рамках проєкту буде створено цікаві історико-культурні та гастрономічні маршрути регіонами України під назвою: “Зустрінемо, розкажемо, навчимо, пригостимо”.

         Організатори запрошують до участі в проєкті «Таємниці України для тебе» всіх, хто має цікаву інформацію та хоче поділитися нею з усією Україною. Учасниками можуть бути дорослі та діти, майстри народного мистецтва, суб’єкти туристичної діяльності всіх форм власності (музеїв, туристичних організацій), екскурсоводи, представники закладів ресторанного сервісу, представники місцевих громад, навчальних закладів та інші. Кількість робіт від одного учасника – необмежена, подавати заявку можна як одноосібно, так і колективно. Прийом заявок на участь в конкурсі триватиме до 15 серпня 2021 року. Активні  учасники та переможці зможуть отримати  150 цінних подарунків і грошових премій.

Loading...

         Під час пандемії коронавірусу в Україні активно розвинувся внутрішній туризм, який дав можливість більше дізнатися про чудові місця. В рамках проєкту буде створено цікаві історико-культурні та гастрономічні маршрути регіонами України під назвою: “Зустрінемо, розкажемо, навчимо, пригостимо”. Переможці отримують цінні подарунки.

         Детальніша інформація про проєкт на сайті tainaUA.blogspot.com

         Організатори проєкту:

Loading...

БО «Благодійний Фонд «Чисті Серцем»

Центр української культури у м.Таллінн

Loading...