Категорії
Події Подорожі

Відпочинок в Карпатах. Найкрасивіші місця, які слід відвідати

Свіже повітря, неймовірна природа та кольорові краєвиди – чи не найдієвіший спосіб відпочити від стресу.

Поки можливість подорожувати та відкривати нові місця зведена до мінімуму в умовах карантину, є час спланувати омріяні мандрівки на майбутнє. 

Національний природний парк “Синевир”

Заснування національного природного парку “Синевир” пов’язане з унікальним за своєю красою гірським озером із співзвучною назвою Синевир. Для збереження цього творіння природи у 1974 році було організовано ландшафтний заказник державного значення “Синевирське озеро”, а у 1989 році створено НПП “Синевир”, який взяв під охорону й низку інших цінних природних об’єктів верхів’я Тереблянської долини Міжгірського району Закарпатської області.

Серед природних принад – озеро Синевир і Озірце, болотні угіддя Глуханя і Замшатка, гори Стримба і Негровець. А ще тут мальовничі краєвиди, потічки, бурхливі водоспади, вічнозелені ліси – усе, що притягує мандрівників.

Loading...
20 фактів про озеро Синевир, які ви не знали
  • Save

 

Що подивитися: озеро Синевир, Дике озеро, реабілітаційний центр бурих ведмедів, візит-центр, музей “Старе село”, туристичний маршрут “Лінія Арпада”.

Як знайти: їхати у с. Синевир, Міжгірський район, Закарпатська область

Loading...

Ужанський національний природний парк

Мальовниче верхів’я річки Уж, що на Закарпатті. Тут, на прикордонні з Польщею та Словаччиною, розкинувся Ужанський національний природний парк. Створений у 1999 році на базі регіонального ландшафтного парку “Стужиця”, нацпарк є невід’ємною складовою частиною першого в світі трилатерального українсько-польсько-словацького біосферного резервату “Східні Карпати”, який включено до Світової мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Площа парку становить 39 159,3 га, з яких 14 904,6 надано йому в постійне користування. Парк входить до Європейської федерації природно-заповідних територій “Європарк”.

Ужанський національний природний парк у Великому Березному
  • Save

Що подивитися: місце падіння метеориту, велетенські древа, дерев’яні пам’ятки сакральної архітектури, Ужоцький перевал.

Loading...

Як знайти: їхати у смт. Великий Березний, Закарпатська область

Карпатський національний природний парк

Національний природний парк “Карпатський” – перший і один з найбільших в Україні природних парків, який успадкував свою назву від Карпатської гірської ландшафтної країни. У сучасних межах Карпатський національний природний парк включає паркові лісництва, земельний фонд селянських спілок, а також землі селищних та сільських рад: Яремча, Микуличина, Кремінця, Ворохти, Яблуниці. Загальна площа парку – 50,3 тис. га. Це перший в Україні природний парк, який був створений у 1980 році в географічному центрі Гуцульщини – Чорногорі та Горганах.

Карпатський національний природний парк. Загальні відомості ...
  • Save

Що подивитись: Говерла, озера Несамовите, Марічейка та Криве, гірські та водні траси, музей Яремча, хата-музей, флора і фауна.

Loading...

Як знайти: їхати у м. Яремче, Івано-Франківська область

Карпатський біосферний заповідник

Створений у 1968 році, входить до мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Карпатський біосферний заповідник охоплює всі природно-кліматичні пояси Карпат – від рівнини до альпійського поясу в межах висот 180-2061 метрів над рівнем моря і досить повно репрезентує ландшафтне та біогеографічне різноманіття українських Карпат.

карпатський біосферний заповідник — Всі новини | Громадське ...
  • Save

Що подивитися: карстовий міст, печера Молочний камінь, заповітне урочище Кузій, долина нарцисів, Географічний центр Європи, гора Терентин, форелеве господарство, Угольсько-Широколужанський масив КБЗ, водоспад “Труфанець”, Музей екології гір, Струківська церква.

Як знайти: їхати у м. Рахів, Закарпатська область

Національний природний парк “Зачарований край”

Створений у 2009 році на території Іршавського району Закарпатської області загальною площею 6101 га. Мета – збереження, відтворення та ефективного використання типових та унікальних природних комплексів Східних Карпат, що мають важливе природоохоронне, естетичне, наукове, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення.

Національний природний парк Зачарований край, Ільниця — фото, опис ...
  • Save

Що подивитися: “Чорне багно”, що є найглибшим торфовим болотом українських Карпат (глибина майже 7м, займає площу 15 гектарів. “Зачарована долина” – геологічний заказник місцевого значення. Площею 150 гектарів, який відзначається своєрідними рідкісними формами скельного рельєфу. Тут у результаті водно-повітряної ерозії виникли оригінальні кам’яні утвори висотою до 100 м. Окремі з них мають назви Стрімчак, Кам’яна Смерека, Кам’яний Верблюд, Руїни Замку, Тронний камінь. Букові праліси, скельні витвори, водні артерії плато у верхів’ях найвищої вершини Вигорлат-Гутинського вулканічного хребта гори Бужора – 1085 метрів над рівнем моря.

Як знайти: їхати у с. Ільниця, Іршавський район, Закарпатська обл.

Loading...