Категорії
Події

В Україні заборонять продавати антибіотики без рецепту

В МОЗ вже створена відповідна робоча група, яка займатиметься впровадженням електронних рецептів. 

  • Save

З 2021 роки без електронного рецепту в Україні не можна буде купити наркотичні речовини та інсуліни, а з 2022 без документа громадяни не зможуть купити антибіотики, за якими ВООЗ дала рекомендації. Про це на брифінгу повідомив глава МОЗ Максим Степанов.”У планах роботи за даним напрямком відпустку за електронною рецептом: наркотічекіх препаратів, інсулінів, імуносупресивних лікарських засобів – 2021; антибіотиків – 2022; інших рецептурних груп лікарських засобів, визначених МОЗ – починаючи з 2023″, – зазначив Максим Степанов.

За його словами, така ініціатива була введена міністерством через неконтрольований відпустку в Україні рецептурних лікарських засобів з аптек, що призводить до поширення самолікування, і як наслідок – погіршення здоров’я населення.

“Ця проблема полягає не тільки в несумлінному виконанні аптечними установами ліцензійних вимог (відпуск рецептурних ліків з аптек без рецепта лікаря), але і в небажанні деяких лікарів виписувати рецепти, як того вимагають відповідні правила. Це, в свою чергу, призводить до перекладання відповідальності за призначення ліків з лікарів на провізорів і знижує доступність лікарських засобів для населення “, – додав Степанов.

Loading...
Loading...