Категорії
Події

Рішення Кабміну обмежити пільги ветеранам війни КС визнав неконституційним

Як повідомили в прес-службі КС, мова йде про окреме положення пункту 26 розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу в частині, яка передбачає розмір пільг, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного та місцевого бюджетів і бюджетів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

За даними, вказаними в положеннях закону №3551, передбачені пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них (стаття 12), особам з інвалідністю внаслідок війни (стаття 13), учасникам війни (стаття 14), особам, на яких поширюється дія закону № 3551 (стаття 15), особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (стаття 16).

У висновку КС говориться, що держава не може в односторонньому порядку відмовитися від зобов’язання щодо соціального захисту осіб, які вже виконали свій обов’язок перед ним щодо захисту її суверенітету і територіальної цілісності. У той же час невиконання державою соціальних зобов’язань щодо ветеранів війни підриває довіру до держави.

Судді КС також прийняли рішення, що Кодекс не може вносити зміни до інших законів України, зупиняти їх дію чи скасовувати їх, а також встановлювати інше (додаткове) законодавче регулювання відносин, відмінне від того, що є предметом спеціального регулювання іншими законами країни.

Loading...

“Положення, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним судом України цього рішення. Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене”, – резюмували в КС.

⚖️ Конституційний Суд України ухвалив Рішення, яким захистив соціальні права ветеранів війни.Конституційний Суд…

Опубліковано Конституційний Суд України – офіційна сторінка Пʼятниця, 28 лютого 2020 р.

Повідомляє: НВ

Loading...
Loading...