Категорії
Інше Події

Поради, як обрати школу іноземних мов

За час локдауну з’явилася велика кількість шкіл та онлайн-курсів із вивчення іноземних мов, і всі вони пропонують свій напрям навчання та методику викладання. Це збиває з пантелику: як зробити вибір і піти в найкращу з можливих шкіл? Ми ж не хочемо витрачати час на неефективні заняття й винести після закінчення тільки книжки та сертифікат про проходження курсу. Тому до вибору школи варто поставитися так само відповідально, як і до самого процесу навчання.

The Village Україна разом із засновницею школи іноземних мов Raccoon School Тетяною Алексєєвою створили добірку порад для того, щоби вдало обрати школу іноземних мов.

Обирайте досвідчених учителів.

Не всі школи набирають викладачів зі стажем роботи. Крім того, щоби працювати у школі, треба не тільки володіти мовою, а й уміти її викладати. Зазвичай учителі в лінгвістичних школах мають вищу філологічну освіту й повинні мати сертифікати типу CELTA, DELTA, TEFL, TESOL, TKT та інші. Також зверніть увагу, що тести IELTS, TOEFL показують рівень володіння мовою, але не викладання. Також у школі має бути методист, який розробляє методичний план для кожної групи.

Loading...

Читайте відгуки.

Звертайте увагу, що сайти, де ви знаходите відгуки, мають бути перевіреними, а люди, які їх залишають, реальними. Це можуть бути коментарі в Google Maps, Enguide або Englisher. Якщо у школи є сторінка в Facebook та Instagram, там теж можуть бути поради людей, які проходять або вже пройшли навчання.

Завчасно дізнавайтеся, за якими підручниками навчають.

Loading...

Якісно подають матеріал із вивчення англійської мови у книгах таких видавництв: Cambridge, Oxford, Pearson, Express Publishing і McMillan. Бажано, щоби школа займалася мовою не за одною книжкою, а за повною програмою: книжка, робочий зошит, аудіо, інтерактивні завдання, додатки та доступ до онлайн-результатів. Такий підхід до навчання є комплексним, структурованим та ефективним. У 2021 році видання підручників має бути за 2019–2020 роки. Те, що матеріал перевидають, означає, що на нього є попит, він є ефективним і його доповнюють новою інформацією.

Уточнюйте, чи готує школа до міжнародного тестування.

Loading...

Сертифікати, які видають у кожній школі після закінчення рівня, – це не офіційне підтвердження навчання. Якщо студент хоче підтвердити свій рівень для роботи чи вступу до ВНЗ, йому потрібно складати екзамен у центрі акредитації. Наприклад, Cambridge для англійської мови або Goethe – для німецької. Важливо, щоби програма школи включала підготовку до міжнародного тесту, а не пропонувала його як предмет за окрему плату. Адміністрація школи має проконсультувати вас щодо цих деталей, а також розповісти про свої програми навчання.

Перегляньте відео з частиною навчального процесу.

Ефективне заняття містить у собі кілька видів діяльності, які чергуються між собою. У соціальних мережах можна знайти відео із фрагментами навчального процесу й побачити, як проходить заняття. У школі Racoon School викладачі роблять акцент на розмовних практиках, письмі, граматиці, аудіюванні та читанні. У школі Raccoon School розвивають усі п’ять навичок на одному рівні. Викладач приділяє особливу увагу комунікації та використовує комунікативну методику викладання.

Loading...

Відвідайте пробні заняття.

У більшості випадків у школах перше заняття роблять безкоштовним. Важливо, щоби це була саме демонстрація навчального процесу, а не тестування та співбесіда. Під час заняття зверніть увагу на методику викладання й темп навчання. Оскільки вчитель значно впливає на результат роботи, то важливо підібрати викладача, з яким буде комфортно займатись і надалі.

Loading...