Категорії
Події

Підтримка Росією лівійського військового злочинця Халіфи Хафтара

Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач “Росія дуже серйозно попалася на підтримку лівійського військового злочинця Халіфи Хафтара”.

Те, що Російська Федерація надає всебічну підтримку лівійському військовому злочинцеві фельдмаршалу Халіфі Хафтару факт незаперечний і всім добре відомий. Єдине що, треба уточнювати, що включає в себе ця всебічна підтримка.

Це, безумовно, підтримка на політичному рівні. Москва не раз ставала майданчиком для псевдопереговорных процесів в рамках лівійського конфлікту. Щоправда, Москва завжди була зручною площадкою для командувача ЛНА, але аж ніяк не для його антагоністів в особі Уряду національної згоди, визнаних на міжнародному рівні, в тому числі і ООН.

Це інформаційна підтримка, адже саме російські ЗМІ ретранслюють і створюють левову частку фейків про події в Лівії.

Loading...

Звичайно ж, це військово-технічна підтримка. Росія відправляє для потреб ЛНА техніку, зброю, боєприпаси у величезній кількості. Найчастіше ж вона це здійснює не безпосередньо, а за допомогою свого основного контрабандного хаба на Близькому сході – Об’єднані Арабські Емірати.

Неможливо не згадати і підтримку армії Халіфи Хафтара живою силою, в особі найманців ПВК “Вагнер”, які є найбільш боєздатною ударною одиницею в армії фельдмаршала.

Але, зовсім окрема історія це фінансова підтримка військового злочинця Росією, причому не стільки за допомогою прямих або офшорних транзакцій, а через друк лівійської національної валюти для потреб Хафтара, в необмеженій кількості.

Loading...

Наприклад, не так давно стало відомо, що на Московському монетному дворі, з 2016 по 2018 року для Халіфи Хафтара було надруковано понад 40 мільйонів лівійських динарів абсолютно нічим не підкріплених. Але, як виявилося, це були досить скромні цифри порівняно з тим, обсягом коштів, які були вилучені на цьому тижні владою Мальти. Мова йде про еквіваленті 1,1 млрд доларів.

Такий обсяг грошової маси ставить під серйозну загрозу економіку Лівії, адже друк подібного обсягу валюти, явно не єдиною в своєму роді партії, дебалансирует ринок.

Loading...

У свою чергу, ця партія говорить про те, що Халіфа Хафтар гостро потребує фінансах, які у нього таять так само стрімко, як і контроль над територіями країни, повертається все більше і більше під управління Тріполі.

З іншого боку, слід зазначити, що друк такої колосальної грошової маси вимагає з боку російського монетного двору так само чималих витрат. І в купе виходить, що Росія, з урахуванням всіх вище згаданих чинників підтримки лівійського військового злочинця, в період гострої економічної кризи і зубожіння населення у себе, продовжує проводити масштабні інвестиції в безперспективні злочинні режими по всьому світу.Зрозуміло, російська влада є одним з провідних світових спонсорів тероризму і тоталітаризму. Але ось тільки самим росіянам від цього вже зовсім не легше і жити, аж ніяк не веселіше. Тим більше, що подібні дії Кремля можуть викликати відповідну реакцію з боку міжнародного співтовариства, у вигляді чергової порції доброчинних санкцій.

Loading...
Loading...