Категорії
Події

Ердоган порадив Макрону сходити до психіатра

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган в неділю, 25 жовтня, знову заявив, що французькому президенту Емманюелю Макрону варто пройти психіатричне обстеження. За словами турецького лідера, “Макрон одержимий днями і ночами думками про Ердогана, тому йому дійсно необхідно пройти психіатричне обстеження”, повідомляє агентство “Інтерфакс”.

Напередодні висловлювання Ердогана призвели до дипломатичного скандалу між Францією і Туреччиною. Приводом стала заява турецького президента про те, що після висловів щодо ісламістів у Франції Макрон “має перевірити свій психічний стан”.

“Що за проблеми ця особа на ім’я Макрон має з ісламом та мусульманами? Перш за все, слід перевірити його психічний стан” – сказав президент Туреччини під час виступу на конгресі очолюваної ним Партії справедливості та розвитку 24 жовтня.

Після цього Франція відкликала свого посла з Анкари для консультацій. Такий вчинок у дипломатичному світі є одним з жестів, який демонструє незадоволення діями тої країни, або її керівництва, звідки відкликається посол. У той же час “відкликання для консультацій” не означає повного розриву співпраці, але є суттєвим показником напруженості між країнами.

Loading...

У ЄС вважають неприйнятними висловлювання Ердогана

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель відреагував на вислювлювання Ердогана на адресу його французького колеги Еммануеля Макрона заявою про неприйнятність такої поведінки.

“Пропозиції президента Ердогана щодо президента Макрона неприйнятними. Звертаємося до Туреччини із закликом припинити (розкручувати) цю небезпечну спіраль конфронтації”, – написав Боррель у своєму Twitter.

Loading...
Loading...